Ismerd meg gyermekeddel játszva a háziállatokat.
A Fafióka kakas hajnalban hangos kukorékolással köszönti a reggelt és büszkén lépdel fel-alá a baromfiudvarban. Majd elfoglalja a legelőkelőbb helyet az ülőkén, hogy mindent szemmel tarthasson.
A tyúkok reggeltől estig kapirgálnak a tyúkudvarban. Ha elfáradnak, felülnek a kakas mellé az ülőkére.
Többféle fából készítjük a kakasokat, és a tyúkokat. Alapesetben a képen látható variációban küldjük a tyúkudvart (1db vörösfenyő kakas, 1db vörösfenyő tyúk, 1db akác tyúk, 1db fehér nyár tyúk). Ha más variációban szeretnéd, írd be megrendeléskor a megjegyzés rovatba a neked tetsző változatot. A különböző lehetőségeket a kakas és a tyúk termékoldalán találod meg.
FONTOS: Az ár egy darab kakasra, három darab tyúkra és egy ülőkére vonatkozik.
3 éves kor felett ajánljuk, szülői felügyelet mellett. A fa - anyagának természetéből adódóan – törékeny lehet a finomabb részleteknél, ezért óvatos bánásmódot igényel.
Miért döntesz jól, ha Fafióka fa állat figurát választasz?
Mert természetes alapanyagokból készítjük őket.
Kizárólag magyarországi eredetű lombos és tűlevelű fafajokat használunk, melyekben nincsenek káros anyagok.
Csak természetes anyagokat tartalmazó viasszal kezeljük a felületüket.
Mert egyszerű, letisztult formákat alkottunk, kihasználva a fa, mint alapanyag sokrétűségét.
Nem festjük az állat figurák felületét, így jól látható, hogy a különböző fafajoknak mennyire más a színe, a mintája, az erezete, a textúrája.
Egy-egy figurán belül akár több fajta fát is használunk, hogy az állatok jellegzetes formáját vagy színeit jobban vissza tudjuk adni.
Mert minden darab egyedi, kézzel készül az első vágástól, a csiszoláson át, a felületkezelő viaszolásig.
Mert tartósak.
Hosszú éveken keresztül lehetnek a kedvenc játékaitok, nem mennek tönkre, nem kopnak el. Persze ehhez, érdemes finoman bánni velük.
Mert játszva tanulhat és fejlődhet a gyermeked.
Nem terheli túl ingerekkel a gyermeked, mégis egyszerre több érzékszervére is hat. Fejleszti a finommotorikát, az érzékelést. A szerepjátékon keresztül fejleszti a képzelőerőt, a szociális készségeket, a kommunikációs és problémamegoldó képességet. Lehetőséget ad az átélt élmények (akár negatív) feldolgozására.
Mindezek miért fontosak? Mert ezek mind szükségesek a későbbi életében. Pl. az iskolában az írás tanulásához, vagy a szociális kapcsolatainak az alakításához.